TARİHÇE

1950 yılında kurulmuş olan Zambo Gıda,ilk önce sakızlarıyla tanınmıştır. Teneke kutularda satılan Zambo Sakızları dönemin en popüler ürünlerindendir.1950’lerde Eminönü’nde sakız ve çikolata serüvenine başlayan Zambo,1980’lerde yeni  fabrika binasına geçmiştir.Sürekli yenilik ve gelişim anlayışı ile modern zamanlara tat katarak ilerlemektedir.

Geçmişten günümüze yaşanan bir nostalji olan Meşhur Beyoğlu Çikolatası olarak bilinen çikolatalar  benzersiz tadı ve adıyla Zambo Gıda’nın özel ürünleri arasındadır. Bugün yediğimiz en güzel pastaların yapımında kullanılan pastacılık ürünlerinde de ustaların ilk tercihi olmuştur.Ayrıca hediyelik ürünler ve spesiyal çikolata çeşitleriyle de geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Sektöründe her zaman yeniliklerin öncüsü olan Zambo Gıda neredeyse yediğiniz her waffle’a lezzet veren özenle seçilmiş doğal kuruyemişlerin,en iyi hammaddelerle birleşmesiyle oluşan waffle soslarının da dünyadaki ilk ve tek üreticisidir.

21. Yüzyılın getirdiği hızlı yaşam tarzı ile kaliteli,doğal ve koyucu kullanılmayan  ürünlerin git gide azalmaya yüz tuttuğu bu dönemde  Zambo,ürünleri ile % 100 Türk markası olarak lezzetli hikayesine devam etmektedir.